Sevgililer Günü için en çok tercih edilen 5+Fikir

Sevgililer Günü

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat günü, dünya genelinde neredeyse 1 milyar insanın kutladığı ve Tarihi Roma Katolik kilisesindeki Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram / kutlama günü olarak ortaya çıkmıştır. İngilizce anlamı St. Valentine’s Day olarak geçmektedir. ve bu Valentine kelimesi batı medeniyetinde birbirini seven, birbirinden hoşlanan kişi diğer adıyla sevgili anlamına gelmektedir.

Atik çağda ise Zeus ve Hera’nın evliliğine adanan bu gün Bereket tanrısı Lupercus onuruna adanmıştır ve bu günde tanrıya keçi kurban edilir. Yani farklı din ve kültürlere göre değişik kutlama türleri oluşmuştur. Sevgililer günün ilk başlangıcı batı medeniyetlerinden birbirinden hoşlanan kişiler sevgililer günü kartı gönderirlerdir. Bu kartlardan bazılarında isim yazılmazdı ve kartı alan kişi, kartı göndereni tahmin etmeye, bulmaya çalışırdır.

Yazı içeriğimizde önerdiğimizin hediyeler ve sürprizlerin bir kısmını kendiniz yapabilirsiniz veya hazır ürün siparişi verebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız 5 liste

Öpücük Balonları

Sevgililer gününü kutlayan çiftler gecenin özel için çaba gösterirler. Çoğu çift için cinsellik ön plandadır ve bugün için özel kıyafet ve iç çamaşırı alırlar ve En çok tercih edilen renk, tutkuyu ifade eden ve arzulu bir renk olan kırmızıdır.

sevgililer günü balonları

Bu günü daha özel kılmak için Bir balon ve Kırmızı bir ruj ile Erkeklere sevgililer günü hazırlamak için kendinizin yapabileceği harika bir fikrimiz var!

Her kadının evinde kırmızı bir ruj vardır değil mi? O zaman harika. Bir kaç tane beyaz balon gerekli ve sonrasında kırmızı rujunuzu süreyecek balonlara öpücük izi bırakın. Eğlenceli ve arzulu bir gece için çok güzel bir kutlama hazırlığı olacaktır.

Sevgili Portresi

Benim en çok hoşuma giden ve duygusal bir sevgililer günü kutlaması yapmak isteyen romantik kişiler için kesinlikle yapmanız gerektiğini düşündüğüm bir hediye.

Sevgilinizle beraber geçirdiğiniz zamanlar içerisinde çekmiş olduğunuz fotoğrafların olduğunu düşünüyorum? Cevabınız evet ise hoşunuza giden veya anlamlı bir günde çektiğiniz fotoğraf karesini tamamen ölümsüz bir hale getirmeye ne dersiniz?

sevgili portresi

Anı ve anıları ölümsüzleştirmek için bir portre veya çıktısını alarak kart olarak hediye edebileceğiniz özel bir hediye olacaktır.

Ama benim tercihim iyi bir ressam veya instagram üzerinden çizim yapan kişilere; seçmiş olduğunuz fotoğrafı sulu boya ile örnekteki gibi çizilmesini istemek olacaktır. Profesyonel bir çizim hediyesi istiyor iseniz bu hediyenin size maliyeti yaklaşık olarak 300 TL olacaktır ve sulu boya ile çizilmiş bu hediye için gayet uygun ve güzel bir hediye bence.

Çikolata Kutusu

Neredeyse tüm kadınları mutlu edecek en basit ve en çok tercih edilen hediyeler arasında çikolata kutusu gelmektedir. İçerisinde birbirinden farklı çikolataların bulunduğu bir kutu hazırlayabilirsiniz.

Sevgililer gününde kalp şekilli bir kutu alarak (kırtasiyelerde bulabilirsiniz) 5-10 çeşit haribo, çokanat, nutella gibi çikolata alarak kendi hediye sepetinizi yapabilirsiniz ve buna ek olarak kendi el yazınızla yaşmış olduğunuz bir kagıt üzerine bu güne özel sözler yazmayı sakın unutmayın <3

Çikolata sepeti siparişi vermek isteyenler için Çiçek sepeti, Hepsiburada, Çikolatasepeti sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Buyrun bizim seçtiğimiz Çikolata Sepeti modelleri

cikolata-sepeti

Minimalist Kolye

gümüş kolyeDiğer hediyelerin yanı sıra yaptığınız sürpriz ve seçimlerin kalıcı bir anı olmasını istiyorsanız tercihinizi kolyeden yana kullanabilirsiniz. Sizler için araştırdığımda en çok tercih edilen gümüş kolye çeşitleri ve fiyatlarına baktım oldukça uygun güzel ürünler var.

En çok tercih edilen ve yorumlarda beğeni alan 75 TL olan gümüş kolye. Daha önceleri bende bu üründen almıştım, direkt olarak kargo dahil adrese teslim fiyatı olarak da baktığımız oldukça uygun ve güzel bir ürün.

Ürün ile ilgili olarak sizlere müşteri yorumlarını da paylaşmak istiyorum.

  • Kargo hızlı, paketleme ve not tam istediğim gibi. Kolye çok şık,çok beğendim. Almak isteyen gönül rahatlığıyla alabilir.
  • Ürünü dün sipariş verdim bugün elimde. Teslimat çok hızlı.. Kolye göründüğünden daha zarif ve çok hoş.
  • Hediye aldım Çok güzel zarif bir kolye Pakette gayet güzel yapılmış Sevgililer Günü Hediyesi olarak tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu