Mimari Proje Örnekleri

Mimari projeler kullanıcının ihtiyaç programına göre çizilir. Apartman ve Villa projeleri yer yüzündeki yapıların %80’ini oluşturmaktadır.

Konut yapıları dışında kalan alanlarda ise: Hasta hane, Kültür/Sanat Yapıları, Eğlence Mekanları, Cafe ve Büfeler, Restoranlar,  AVM, Spor yapıları, Otel ve Hasta haneler, İş Merkezi ve Ofislerden oluşmaktadır. Yazımız içerisinde bu yapılara ait Örnek Mimari Proje kat planları ve 3d çizimleri yer almaktadır.

Tek katlı Mimari Proje Örnekleri

3+1 Müstakil ev projemizin toplam da 120 – 130 m2’den oluşmaktadır.

  • Salon ve Mutfak etrafında 26 m2’lik bir teras yer almaktadır.
  • 1 7 m2 bir Ebeveyn Yatak Odası ve ek olarak 2 adet Misafir ve Çocuk odası
  • 28 m2 bir salon
  • Ortak kullanım alanı Banyo ve Tuvalet yer almaktadır.

Yukarıdaki Örnekte yer alan bir Müstakil ev projesi veya üzerinde değişiklikler yaptırarak proje çizdirmek isteniz Whatsapp: 0530 170 38 00 üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilim ve Sanat Merkezi Projesi

Genel olarak bir alana (resim, müzik vs.) uzman eğitmenler tarafından yeteneklerini geliştirmek isteyen kişilerin eğitimine destek amaçlı devlet tarafından inşaa edilen yapılardır.

sanat merkezi

  • Sanat Merkezi Kat Planları

Sanat Merkezi projesinde yer alan en geniş hacme sahip yapı kütlenin ana şeklini oluşturmaktadır. Bu projede Gösteri Salonu bir nevi kültür merkezi olarak kullanılmıştır.

Sanat Merkezi ihtiyaç programına baktığımızda: Resim atölyesi, Müzik Atölyesi, Fotograf Atölyesi, Ebru Atölyesi, Malzeme Deposu, Eğitmen Odası, Gösteri salonu için Ana Sahne alanı ve Konuk Sunucu odası, Fuaye alanı yer almaktadır.

sanat merkezi plan

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu