Evrim Kulesi – Moskova

Evrim Kulesi, Rusya’nın Moskova kentinde Rönesans İnşaat tarafından hayata geçirildi.

Binanın merkez noktasından başlayarak 54 katın her biri, 3 derece kıvrılarak dönmektedir ve bu da gökdelenin tabanından tavanına kadar 150 dereceden fazla bir açıyla saat yönünde zarif bir şekilde dönmesini sağlamaktadır.

[alert-success] Proje durumu: Tamamlandı
Yapım Yılı: 2011 – 2015
Yükseklik: 246 metre
Toplam alan: 169.000 m²
Lokasyon: Moskova, Rusya
[/alert-success]

Müteahhitliğini Rönesans inşaat’ında yer aldığı ekipte tamamlanan Evrim Kulesinin toplam yüksekliği 246 metredir.

Rönesans’ın ana müteahhit olarak ekipte yer aldığı 246 metre yüksekliğindeki Evrim Kulesi Projesi, Moscow City’nin yeni mimari simgelerinden bir diğeri. En ileri mühendislik teknolojilerinin Rus mimarisiyle birleştiği proje, Aziz Vasil Katedrali ve Tatlin Kulesi’nden ilham alan evrim niteliğindeki dönen bina yapısıyla gelişim ve gelecek fikrini temsil ediyor.

evrim kulesi

2015 yılında tamamlanan 169.000 metrekare inşaat alanına sahip proje, bu farklı tasarımıyla dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin belirlendiği MIPIM 2016’da finale kalmayı başardı. 54 katlı bina, 80 bin metrekarelik ofis alanıyla Moskova Uluslararası İş Merkezi’nin en prestijli yapıları arasında yer alıyor.

Binanın merkez noktasından başlayarak 54 katın her birinin 3 derece kıvrılarak yükselmesi, gökdelenin, tabandan tavana toplamda 150 dereceden fazla bir açıyla saat yönüne doğru zarif bir dönüş elde etmesini sağlıyor. Evrim Kulesi ofislerin yanı sıra, 36 bin metrekarelik bir alanda alışveriş ve eğlence merkezi ile kapalı otoparka ev sahipliği yapıyor.
Kaynak: Rönesans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu