Autocad & Mimari Proje Çizim Eğitimi (Özel Ders)

Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere Tcetveli.org ( Şuan bulunduğunuz sayfa 🙂 ) Mimarlık sayfam üzerinden ücretsiz olarak elimden geldiği kadar sizlere Mimari Proje çizim konusunda yer alan, hemen hemen her konuya makale yazısı yayınlamış bulunmaktadır.

Üniversitelerin online eğitime geçmesinin ardından Mimarlık, İç Mimarlık bölüm projeleri ve mimarlık ödevlerini para karşılığında yaptırmak isteyenler oluyor… Hatta instagram sayfası üzerinden öğrenci proje yardım, mimari çizim yaptır sayfalarından, photoshop sunum paftası gibi kendi ödevlerini sürekli olarak ücretli bir şekilde başka kişilere yaptırmaktadır.

Proje Yardım adı altında daha önce bende bir kaç çizim yapmıştım fakat kişiler sürekli olarak tüm ödevlerini bu şekilde başkalarına yaptırıyorlar, bende bu çizim işlerini etik bulmadığımdan dolayı; kişinin projesini çizmek yerine, proje çizmesini öğretmeye karar verdim.

Autocad Özel Ders

En çok kullanılan Mimari Proje Çizim programı Autocad eğitimi birebir, özel ders olarak vermekteyim.

Genel olarak Mimarlık ve İç Mimarlık okuyan 1. ve 2. sınıf arkadaşlar için birebir olarak hem autocad kullanımı ve yanında baştan sona kadar bir mimari proje çiziminde yer alan hemen hemen her konuya anlatmaktayım.

Diğer autocad eğitimi kurumlar ve kişiler dışında sizlere Autocad Program kullanımı anlatırken aynı anda Mimari Proje Çizimini ögreneceksiniz.

Birebir online olarak Google Meet uygulaması üzerinden sizlere autocad ekran penceremi paylaşıyorum eve aldığınız autocad kursu boyunca eğitim video kaydı altına alınıyor ve daha sonrasında aldığınız bu eğitimi izleyebiliyorsunuz.

Mimari Proje Çizim Eğitimi

proje yardım

Alacağınız eğitim içerisinde asıl önemli konu, işinize en çok yarayacağını düşündüm şey; Autocad üzerinden baştan sona bir Mimari Proje çizimini öğrenmiş olacaksınız.

Eğitim İçeriği;

 • Baştan sona Proje Çizimi
 • Kesit Çizimi
 • Görünüş Çizimi
 • Vaziyet Planı Çizimi
 • Temel ve Cephe sistem detayları
 • Layer, Kalem/Çizgi kalınlığı ayarları ve kullanımı
 • Kolon yerleşimi
 • Kapı, Pencere ve Baca çizimleri
 • Proje kolon, zemin, ıslak hacim taramaları
 • Aks yerleşimi
 • Tefriş yerleşimi
 • Ölçülendirme
 • Alan hesaplama
 • Malzeme kullanımı
 • Döşeme dengeleme hesaplama

Eğitim Süresi

Autocad ve Proje çizim eğitim süresi tamamen size kalmıştır yani sizin eksiklerini belirleyip, ardından almak istediğiniz eğim içeriği başlığına göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir eğitim süresi 3 saat sürmektedir.

Tabi bu eğitim süresi birebir değişiyor. Anlattığım konu üzerindeki anlık olarak sorularınız, çizim konusuna dair o an extra ögrenmek istediğiniz konuların anlatımı siz tamam bu konuyu anladım diyene kadar sürmektedir. Bu yüzden dolayı eğitimin net bir süresi yoktur fakat ortama olarak 3 saat sürmektedir.

Genel olarak Kesit çiziminde yer alan; merdiven plan çizimi ve merdiven kesiti çizimi
Bunun dışında mimari ihtiyaç programına göre proje taslağı oluşturma,
Görünüş çizimi ve Vaziyet planı oluşturma konularını anlatmaktayım ve tabi ki öncelik sizin ilk olarak öncelikli eksiklerinizin giderilmesi ve sonrasındaki daha derinlemesine detayları anlatmak olacaktır.

Ücretlendirme

Öncelik olarak şunu belirteyim, Şuan bulunduğunuz site üzerinden Mimari Proje Çizimine dair tüm anlatımlara ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Bir diğer sitem PislikMimar.com üzerinden ücretsiz olarak hazır mimari proje çizimlerinin Autocad .dwg uzantılı projelerini ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Örnek içerik;

Bunun dışında birebir olarak özel ders almak isteyen arkadaşlar için Eğitim Ücreti 500 TL‘dir.

Eğitime başladıktan ilk 15 dakika içerisinde eğitimden ayrılmak isteyebilir ve paranızın tamamının geri ödenmesi talebinde bulunabilirsiniz.

Online olarak birebir özel ders almak isteyen arkadaşlar; Whatsapp: 0530 170 38 00 üzerinden direkt olarak bana ulaşabilir ve eğitim hakkında aklınıza takılan herhangi bir konuda soru sorabilir, eğitim için başvuruda bulunabilirsiniz. 🙂

Eğitimi Neden Almalıyım?

kesit cizimi

En başta bu yazıyı ücretli olarak proje çizdiren arkadaşların bundan vazgeçip, sürekli olarak para karşılığında proje çizdirmeleri yerine 1 kerelik eğitim alarak kendi projelerini çizmesini öğrenmelerini ve kendinizi geliştirmenizi istediğim yazmak bulunmaktayım.

İkinci olarak Mimarlık ve İç Mimarlık bölümü okuyorsanız kendi projenizi çizmesini öğrenmelisiniz, öncelik olarak standart bir tasarım yapmasını yani teknik çizim kurallarını öğrendikten sonra hayalinizdeki projeleri autocad üzerinden ölçekli olarak kendiniz çizmelisiniz.

Net bir şekilde söylüyorum üniversitelerde ya da kurslarda aylarca süren eğitimler, kurslara gitmek yerine online olarak bilmeniz gereken tüm çizim kurallarını net ve basit bir şekilde size aktarmaktayım.

Şimdilik bu kadar, eğitim almak isteyen arkadaşlar Whatsapp: 0530 170 38 00 üzerinden bana ulaşabilirler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu