Çocuk Odası Takımları

Yatak odası ve Salon tasarımı yaptıktan sonra dekorasyon sırası gelen Çocuk Odaları için 🙂 fikir sahibi olabileceğiniz, birbirinden kullanışlı ve özellikle oda içerisinde ki mobilyaların dar alanlardan en iyi şekilde faydalanmak adına; Yatak, Dolap alanları tek bir ünite ile birleştirilecek mevcut alanı en iyi şekilde kullanmanızı sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda 7 adet kullanışlı Çocuk Odası takımları ve cıvıl cıvıl renklerden oluşan dekorasyon örneklerimize bakalım 🙂

Çocuk Odası Ünitesi

ranzalı yatak

Küçük alanlı Çocuk odaları için özel olarak tasarlanmış bu ünite örneğine genel olarak baktığımız göze hoş gelen cıvıl cıvıl renkler görünmesinin tek sebebi; Oda duvarlarında kullanılan Mavi duvar kağıdı üzerine parlak gümüş ile bir hareket sağlanmıştır.

Ranza ünitesi tamamen standart ahşap şeklinden oluşturulmuş;

  1. Ünitenin en alt kısmı çekmece olarak,
  2. Ünitenin dış yüzü ise çalışma masası olarak tasarlanmıştır.

Kız çocuk odaları

ranzalı kız çocuk odası

Her ne kadar kız-erkek olarak ayırım yapmak istemesem de; bu modelle tercih edilen pembe tonlarında kullanılan renklerden dolayı Genç kız odası modelleri olarak belirtmek istedim 🙂

Odanın pencere gören kısmında, düzenli olarak oluşturulmuş ve mobilyaların tamamı birbiriyle bağlantılı bir ünite tasarlanmıştır.

Tek kişilik ranza altına 150 cm yüksekliğinde bir dolap üzerine çocuk yatığı eklenmiştir. Köşe kısımında yer alan ölü alan ( duvar kısmı ) küçük bir kitap arşivi veya duvar rafı olarak değerlendirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu