Bej Rengi Duvar Boyası ve Dekorasyon Önerileri

Bej Rengi: Dilimize Fransızca kelime olan “beige” sözcüğünden giren ve renk benzerliği olarak Koyun Tüyüne benzetilen bir renk tonudur.

Bej Rengi Duvar Boyası ve Dekorasyon örneklerinde en çok tercih edilmesinin sebebi; Geçmişten günümüze kadar moda ve trendlerden bağımsız olarak neredeyse diğer tüm renk tonları ile uyum içerinde olmasıdır. Ayrıca bu renk tonu sade ve modern bir tasarım yansıtmasının yanı sıra açık renk tonu yanı sıra huzur verici bir renktir.

Renk Tonları

bej rengi tonları

Bej rengi tonları ve isimlerine baktığımızda 5 farklı tonlaması bulunmaktadır. Yukarıda yer alan 5 farklı tonlama rengine göre Soldan-Sağa olarak şekilde: Bej Rengi, Koyu bej Rengi, Açık Bej rengi, Koyu kum beji ve Kum Beji olarak 5 tonda isimlendirilir.

Modern ve Trend renkler dönem dönem farklı renk tonları ön plana çıksa bile bej rengi ile tonlarının yeri farklıdır. Salon, Mutfak, Bebek odası ve hobi odasına kadar çoğu alanda kullanılmasının sebebi neredeyse diğer tüm renkler ile beraber kullanıldığında rahatlıkla uyum sağlamasıdır. Bej rengini kullandığınız alanlarda hoşunuza giden herhangi 2 renk ile farklı ürünler kullanabilirsiniz. Kullandığınız bu renkler bej rengiyle uyum sağlayacaktır.

Dekorasyon Örnekleri

Arkadaşlar merhaba. Sizlere yukarıdaki yazımda Bej Renginin tanımını, tonlarını ve bu rengin tercih edilme sebeplerinden genel olarak bahsettim. Konu ile ilgili olarak biraz daha detaya girip, bu renk tonu ile yapılan Dekorasyon Örnekleri üzerinden net olarak fikir sahibi olmanızı istedim.

Aşağıdaki örnek tamamen bu rengin tonlarıyla oluşturulmuş bir salon tasarımıdır. Genel olarak baktığınız Salon Perdesinden halıya kadar neredeyse tüm renklerin aynı tonlarda kullanıldığı ve baktığımızda göze hoş geldiğini göreceksiniz. Bu örnekte dikkatinizi 3 şeye çekmek istiyorum;

salon dekorasyonu

  1. Örnekte yer alan 2 adet sarı renk lamba
  2. Sağ üst kısımda bulunan yeşil bir çiçek ve
  3. Masada bulunan Kırmızı renk şarap

Olayın özeti şu; Bej rengi ile kullanabileceğiniz en iyi tonlar Sarı, Yeşil ve Kırmızı renkler diyebiliriz. Tabi bu renklerin ne kadar sıklık ile kullanıldığı da önemlidir. Bu örnekte yer alan 2 adet Sarı Lamba gayet uyumlu, kullanılan bitki sayısı yani yeşil renkler biraz az olsa bile arttırılabilir.

Duvar Boyası

Bej rengi duvar boyası için aklınız fikir oluşması adına daha öncesinden tasarlanmış Bej rengi Salon duvarı, Yatak Odası duvarı sunmak istiyorum. Örneklerde yer alan modeller yukarıda bahsettiğim dekorasyon örneğinde de yer aldığı gibi bu renk tonu ile uyumlu renklerin kullanımı ile oluşturulmuştur.

Dikkat etmeniz gereken şey eğer duvarınızı bej rengine boyayacak iseniz alan içerisindeki kullandığınız mobilya, aksesuar ve dekoratif ürünlerinizin renklerini de örnekte yer alan seçimle göre kendi zevkinize göre uyum sağlamasını düşünmelisiniz.

Bej rengi duvar boyası ile tasarlanmış bir yatak odası duvarı

bej rengi duvar yatak odası

Bej rengi duvar boyası ile tasarlanmış bir salon takımı ve duvar uyumu örneği;

bej rengi salon duvarı

bej rengi ile dekorasyon

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu