Mutfak Modelleri

Arkadaşlar merhaba, bu yazıda en yeni mutfak modellerini paylaşacağım.

Mutfak modelleri tasarlanırken öncelik olarak Mutfak alanınızın genişliği, daha sonra ihtiyacınız ve genel olarak ev içi kullandığınız mobilyaların renkleriyle uyumu göz önünde bulundurarak yapılır.

Renk seçiminde önemli olan mutfak duvar rengi ile mutfak dolabı renklerinin uyumuna dikkat edilmelidir. Sonraki adımlarda kullanılan halı, koridorda kullanılan duvar renginden tutunda kapı girişindeki renkler bire bir uyum içerisinde olmalıdır. Gerçek bir iç mimari tasarım için bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

En İyi Mutfak Dolabı modelleri

Başlık olarak “En İyi Mutfak Dolabı” cümlesini kullanmak istedim çünkü sizlere bilgi vermek için çeşitli sitelerden yüzlerce model bakarken en çok begendiklerim arasında yer alan Ahşap Mutfak Modeli gözüme çarptı.

Sadelik ve doğallığın sunduğu gösterişli bir mutfak diyebiliriz. Günlük hayatımızda “Makyajsız daha güzelsin” dediğimiz insanları düşünün. Bu tasarımın ve kullanılan renkleri bu algıyı sunmaktadır.

ahşap mutfak dolapları

Mutfak Dolabı Renk seçimi

Mutfak dekorasyonu yaparken seçilecekler renkler arasında Beyaz renk kullanarak soğuk bir atmosfer yaratılarak üzerine mutfak üstü dolap kapaklarında kırmızı renk kullanılarak sıcak renklere geçiş yapılmıştır. 

Beyaz ve Kırmızı renklerinin uyumunu ve şıklığını aşağıdaki örnekte görebilirsiniz. Sizde renk seçimi yaparken öncelik olarak Beyaz-Gri renkler yogunlukta kullanarak üst dolap renkler seçimi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Mutfak Dolabı Renkleri

Mutfak Dolabı Renk uyumu

Renk seçimde sizlere tam olarak anlatmak istediğim şeyi yine beyaz tonlarının agırlıklı olduğu bir başka mutfak dolabı renk seçiminde sunayım.

Üstteki modelde olduğu gibi bu modelde Beyaz tonlarıyla beraber patlıcan rengi kullanılmıştır. Bu tür daha çok küçük veya dar mutfaklar için karanlık ve kasvetli bir algı oluşmasını önlemek için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

mutfak dolabı renk seçimi

Mutfak Dolabı ölçüleri

Genelde mutfak dolabı yapan firmalar ölçülerini paylaşmazlar ama kendi imkanlarıyla mutfak dolabı yaptırmak isteyenler için ideal mutfak dolabı ölçülerini paylaşmak gerekirse;

  1. Net yükseliği 190 cm
  2. Mutfak tezgah yüksekliği 70 cm
  3. Mutfak dolap genişliği 60 cm

Bu ölçüler en ideal ve kolay kullanım için standart mutfak ölçüleridir.

mutfak dolabı ölçüleri

Mutfak Dolabı fiyatlarıMutfak fiyatları seçtiğiniz modelin genişliğine, kullanılan malzemeye ve mutfağınızın büyüklüğüne göre değişmektedir.

Lafı fazla uzatmadan normal bir mutfak için, yukarıdaki mutfak modelinin fiyatı: 1.699 TL

Mutfak Tasarım Firmaları

Mutfak Tasarımı ve Mutfak dolabı yapan firmaların ürünlerini ve fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler için bir kaç firmanın ürün ve fiyatlarını paylaşmak istedim.

Lineadecor Mutfak dolabı fiyatları

Lineadecor firmasının kendi tasarımları ve renk seçimlerinden oluşan 4 farklı Mutfak Modeli. Firmanın ortalama mutfak dolabı fiyatı;

En ucuz ürün: 1.640 ₺
En pahalı ürün: 3.485₺

lineadecor mutfak dolabi

Koçtaş mutfak dolabı fiyatları

Çeşitli renk ve model çeşitleriyle Koçtaş firmasının satışta olan Mutfak Dolabı renk ve fiyat seçenekleri

koctas mutfak dolabi fiyatlari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu