Hakkımızda

İnşaat Bölümü 2013 yılında Mersin Üniversitesi – İnşaat Teknikerliği bölümünde okuduğum ilk yıllarda İnsaatTeknikeri.org adında bir inşaat sitesi açıp okuduğum bölüm ile ilgili arkadaşlarımın ve bölümü okuyan sonraki ögrenciler için bir ders notu arşivi yapmak amacıyla açmıştım.

İnşaat Teknikerliği bölümünü bitirdikten sonra 5 sene Forum AVM, ANTEPİA, United Solar, ve Mimarlık ofislerinde İnşaat Teknikeri Ünvanı ile çalıştıktan sonra Dikey Geçiş Sınavı DGS ile ile Mimarlık Bölümü kazandım.

2018 yılında Dgs sınavı ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazandım ve ardından yine kendime hobi olarak Temel Tasarım ve Maket dersinde yaptığım çalışmaları yayınlamak adına Tcetveli.org yani şuan bulunduğunuz internet sayfasını kurdum.

Mimarlık Bölümü 3. Sınıfa geçtiğimde sadece proje derslerim kalmıştı, yani haftada 1 gün derse giriyordum ve Kendime iş bakmaya başladım. İnşaat Teknikeriyken Gaziantep Mimarlık Ofisinde çalıştığım eski patronum yanında çalışmaya başladım ve o zamanlar İmar Affı vardı.

2.000 TL maaş alıp, hem okuyup hem çalışıyordum ve sonrasında İmar affı çalışmaları bitti ve patronum 1.000 TL ücret vereceğini, Sigorta ve Yol parası vermeyeceğini söyledi ve yollarımız ayrıldı. Hatta şunu söyleyebilirim o dönem Bedelli askerliğe gidecektim 21 gün, içeride son maaşım kalmıştı. 2 aydır 1.000 TL olan aylık ücretimi bile vermemişti.

– Askere gideceğimi ve en azından giderken 500 TL bir harçlık vermesini istedim fakat insanlar o kadar vicdansız ve umursamaz olmuşlar ki hakkım olan 1.000 TL’yi geçtim, askere gidecek birisine eski çalışanına tutup bir harçlık bile vermedi. 🙂

Bir başkasının işine emek harcayıp karşını alamayınca ve Gaziantep Mimarlık Ofislerinde iş bulunmadığından, çalışan arkadaşlarımında yine diğer Mimarlık Ofislerinde 1.000 TL gibi bir ücret karşılığında çalıştığını ögrendikten sonra iş aramayı bırakıp Tcetveli.org internet siteme daha çok emek harcayıp;
Hem Mimarlık Ögrencilerine güzel bir arşiv sunmak
Ögrencilerin Kritik ve Projelerinde Ücretli Ögrenci Projesi Çizmek ve
Site içerisinde Google Reklamları ile para kazanma fikri ile Tcetveli.org fikri ortaya çıktı.

En azından kendi emeğimi kendi yaptığım bir projeye harcamış olurum, para kazanmasam da gocunmam 🙂
Bu arada ben kim miyim? CV – Öz geçmişimi okumak için » Buraya Tıklayın.
Hayırlı Cumalar 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu